Alia Tempora Coverage

Divadelní scénická vystoupeníAlia Tempora Vám nabízí scénická představení s neotřelými zápletkami. Délka je v rozmezí 15 – 25 minut. V současnosti nabízíme tato vystoupení:

 

Pactum Diaboli

Pactum Diaboli neboli ďáblova smlouva je fantasy scénické vystoupení ve verších. Příběh pojednává o cechu vrahů jež se snaží získat bájný předmět. Panuje zde rivalita a tak sváry na sebe nenechají dlouho čekat. Získání této relikvie zajistí svému majiteli možnost zhostit se velmi lukrativního úkolu pro mocného šlechtice. Velmož chce jen toho nejlepšího! Jaký cíl se skrývá za květnatými verši? Kdo přežije a zakusí slávu, bohatství a moc. A kdo svou urosenou tváří skončí v bahně porážky? Pojďte snámi poodhalit tento tajemný příběh a zjistit, že nic není takové jak se zdá!

 

Délka cca 15 - 20 minut.

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy

Jednoho krásného dne, jsme se jako skupina rozhodly, že tímto způsobem to dále nejde, proto v naději lepší zítřků a zisků vzniklo vystoupení. Tato krátká etuda je tvořena variácí reklamních spotů nepřímo narážejících na známe reklamy či produkty, které naprostá většina diváků bezchybně rozpozná. Zázrak v podobě slávy či smlouvy na vytvoření reklam se však nekonal a tak alespoň Vy máte tu jedinečnou možnost být svědky toho jak se dají prezentovat novodobé produkty ve středověkém duchu komickou formou.

 

Délka cca 15 - 20 minut.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tenkrát na Goldenburku

Historie hradu Kumburk, na jehož zřícenině každoročně vystupujeme, sahá až do 13. století. Tehdy se však ještě jmenoval německy, Goldenburg. Vystoupení podává naši vlastní verzi událostí, díky kterým se jeho jméno časem změnilo. Tragikomický příběh dvou bratrů, z nichž jeden je bezchybný rytíř bez poskvnky, zatímco druhý po kraji tajně loupí, aby uživil svůj hrad. Jak to vše dopadne?

 

Toto vystoupení vzniklo jako pocta našemu oblíbenému hradu Kumburku, kde bylo také poprvé hráno. Velmi rádi vám ho však předvedeme i kdekoli jinde.

 

Délka cca 20 minut.

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozdělené království

Král Dobromil vládl své zemi spravedlivě po mnoho let. Ale nyní již stárne. Toho využije jeho proradný generál Bombastus a rozhodne se uchvátit trůn. Mladý a odvážný princ Radovan musí generála dostihnout a porazit dříve, než zrádce shromáždí svojí armádu, se kterou již bude neporazitelný. Jelikož je ale generál Bombastus mistr úkladů a lsti, nebude Radovanova cesta k záchraně království vůbec jednoduchá. Pohádkový příběh plný napínavých soubojů vhodný zejména pro děti.

 

Délka cca 20 minut.

 

 

 

Seminář

Ucelený blok soubojů a ukázek šermířských technik, kde Vám předvedeme různé bojové styly a širokou škálu středověkých zbraní. Uvídíte vše od rvačky sedláků po ušlechtilý duel obrněných rytířů. Seminář slouží hlavně k poučení o skutečných dobových technikách boje a klade důraz na věrohodnost a preciznost předváděných soubojů.

 

 

 

Jednotlivé souboje

Secvičené duely i hromadné souboje, ze kterých divákovi tuhne krev v žilách, ale při kterých žádná skutečná krev neteče a nikdo nedojde k úhoně. Souboje ozbrojených i neozbrojených protivníků, při kterých používáme širokou škálu obvyklých i méně obvyklých středověkých zbraní. Délka jednoho souboje je kolem dvou minut, lze je libovolně kombinovat do delších celků či tématických bloků dle Vašeho přání.

 

 

 

 

Ohňová show

Náš fakír Vám předvede plivání a polykání ohně. Za doprovodu atmosférické hudby uvidíte také ohnivý tanec s hořícími holemi a řetízky. Vhodné pouze do exteriérů, ideálně večer či za soumraku.

 

 

 

Komponovaný program

Pro Vaše slavnosti, dětské dny a jiné události Vám nabízíme nejrůznější středověké atrakce.

 

 

 

Střelba z luku a kuše

Pod bezpečným dohledem si každý může vyzkoušet lukostřelbu dobovými luky na terč. Pro nejmenší máme navíc dětskou kuši, ze které zvládne vystřelit opravdu každý. Oblíbené mezi dětmi i dospělými.

 

 

 

Středověký písař

Zkuste si Vy nebo Vaše děti napsat zprávu husím brkem na pergamen! Že je to těžké? Náš písař Vám se vším poradí, následně Vám pomůže zprávu zapečetit pečetidlem a výsledné dílko si odnesete domů jako suvenýr.

 

 

Zbrojmistr

Atrakce hlavně pro děti. Pod dohledem zkušeného veterána si každý vyzkouší jaké je to chodit v těžké gotické zbroji. Dále si potěžkáte jednotlivé zbraně a zbrojmistr Vám ukáže jak se jimi správně vládne.

 

 

 

Fotodokumentace

Na našich akcích zajistíme vlastního fotografa, který zvěční Vaše zážitky ze středověku. Pořízené fotografie si můžete následně zdarma stáhnout z naší fotogalerie a pochlubit se svým přátelům.